Yleiskatsaus
määrittely
AT080TN03 V.8

AT080TN03 V.8 Perustiedot
| paneeli Malli | AT080TN03 V.8 |
|---|---|
| paneeli Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| AT080TN03 V.8 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Malli Alias | AT080TN03 V8 |
| Käyttölämpötila | -20 ~ 60 °C |
| Säilytyslämpötila | -30 ~ 70 °C |
AT080TN03 V.8 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 116 PPI |
| Kuvasuhde | 16:9 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.0736×0.2070 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2208×0.2070 mm (H×V) |
| Paino | 0.156Kgs |
| Pinta | Antiglare |
| Aktiivinen alue | 176.64×99.36 mm (H×V) |
| Bezel Area | 179.64×102.96 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 192.8×116.9 mm (H×V) |
| Outline Depth | 4.7/6.0 (Typ./Max.) mm |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Without |
AT080TN03 V.8 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 250 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 300 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 16.7M (8-bit) |
| Vasteaika | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Katselukulma | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | 6 o'clock |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Valkoinen vaihtelu | 1.33/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Auringonvalo luettavissa | N |
AT080TN03 V.8 Elektroniikka Ominaisuus
| Reverse Scan | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Kokonaisenergiankulutus | 2.925W (Typ.) |
AT080TN03 V.8 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun käyttöikä | 20K(Min.) (Hours) |
| Liitännätyyppi | Included in panel signal interface |
| Lamppuohjain | 2.1W (Typ.) |
AT080TN03 V.8 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | LVDS (1 ch, 8-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 3.3V (Typ.) |
| Paneelin syöttöarvo | 250/300mA (Typ./Max) |
| Paneelin virrankulutus | 0.825W (Typ.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Signaalirajapinta | HRS - MDF76LBRW-30S-1H(58), Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
